Kosmetyka pośmiertna

Ostatni obraz zmarłej osoby często pozostaje w naszej pamięci na zawsze, dlatego w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej dołożymy wszelkich starań, aby zmarły został zapamiętany takim, jakim był w ostatnich, radosnych momentach życia.

Posiadamy własne, nowoczesne prosektorium ze specjalistycznym stołem do wykonywania kosmetyki pośmiertnej, które spełnia restrykcyjne wymogi sanepidowskie i unijne. Pomieszczenie ze sprzętem ze stali nierdzewnej stwarza najlepsze warunki higieniczne i sanitarne. Do kosmetyki pośmiertnej używamy wyłącznie profesjonalnych preparatów, aby ciało wyglądało naturalnie, a oznaki choroby i śmierci zostały skutecznie ukryte. Toaleta pośmiertna może obejmować m.in. malowanie ciała, czesanie i ubieranie w dostarczoną odzież.

Kadra prosektorium

Nasi pracownicy posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w chłodni i prosektorium, potwierdzone certyfikatami z zakresu tanatokosmetyki, tanatologii i balsamacji. Z należytym szacunkiem dla zmarłego, przy uwzględnieniu indywidualnych życzeń rodziny i obowiązujących standardów, przygotowują ciało do pochówku oraz/lub kremacji.

Zapoznaj się z innymi oferowanymi przez nas usługami