Sekcje zwłok w prosektorium

Zakład Pogrzebowy Park Pamięci w Rudzie Śląskiej dysponuje własnym prosektorium ze specjalistycznym wyposażeniem do przeprowadzania sekcji zwłok oraz pobierania próbek narządów.

Sekcja zwłok pozwala poznać przyczynę niespodziewanego zgonu oraz potwierdzić albo wykluczyć udział w tym osób trzecich. Sekcje zwłok w Parku Pamięci wykonywane są na żądanie prokuratury, szpitali lub osób prywatnych przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Gdy zachodzi taka konieczność, przygotowujemy i zabezpieczamy materiały do badań DNA, toksykologicznych oraz histopatologicznych.

Wyposażenie prosektorium

Prosektorium w Parku Pamięci spełnia warunki narzucone przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz wytyczne Unii Europejskiej. Sprzęt ze stali nierdzewnej zapewnia najlepsze warunki higieniczne i sanitarne. Wszelkie czynności wykonywane są z poszanowaniem godności zmarłego i zachowaniem europejskich standardów. Zatrudniane osoby posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w chłodni i prosektorium.

Usługa prosektoryjno-medyczna

W miesiącu wrześniu 2022 roku firma PARK PAMIĘCI uruchomiła innowacyjną usługę prosektoryjno-medyczną tj. nowoczesne prosektorium wyposażone w najnowocześniejsze stoły sekcyjne, system kamer wysokiej rozdzielczości umożliwiających rejestrację przebiegu sekcji zwłok w celu umożliwienia analizy lub dalszej konsultacji ze specjalistami z dziedziny patomorfologii z możliwością zapisu na nośnikach. Sala sekcyjna wyposażona jest w podsufitowy bezcieniowy system oświetleniowy, bezpośrednio nad stołami sekcyjnymi. Ponadto istnieje możliwość video-konsultacji przez łącza internetowe na żywo podczas sekcji zwłok ze specjalistami z dziedziny patomorfologii,  koronera i innych specjalistów z dziedziny kryminalistyki. Prosektorium wyposażone zostało w komory chłodnicze i system wentylacji.

Zainteresowane instytucje zapraszamy do współpracy.

 

Zapoznaj się z innymi oferowanymi przez nas usługami