Zakład pogrzebowy, usługi pogrzebowe Chorzów

Zakład pogrzebowy Chorzów

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych wydarzeń w naszym życiu. Trudno wówczas zebrać siły na organizację uroczystości pogrzebowej wraz z dopilnowaniem rozmaitych formalności. Warto wówczas zwrócić się o pomoc do firmy świadczącej usługi pogrzebowe niedaleko Chorzowa. Park Pamięci zadba o wszystko i zorganizuje dzień ostatniej drogi zmarłego od początku do końca, nie angażując przy tym bliskich.

Usługi pogrzebowe w pobliżu Chorzowa

Zakład pogrzebowy niedaleko Chorzowa to jeden z najnowocześniejszych kompleksów funeralnych w Europie, który świadczy swoje usługi kompleksowo. Z pełnym profesjonalizmem a także właściwą dla sytuacji powagą i szacunkiem dla zmarłego oraz jego bliskich przygotowuje uroczystość pogrzebową.

Transport zmarłego

Park Pamięci przewozi ciało zmarłego z miejsca zgonu do swojego zakładu oraz w dniu uroczystości z kościoła na miejsce pochówku. Świadczy również usługę transportu zwłok z zagranicy wraz z załatwieniem wszelkich niezbędnych formalności i pozwoleń.

Miejsce pochówku

Na terenie kompleksu znajduje się własny cmentarz. To rozległa i doskonale zorganizowana przestrzeń. Jest on utrzymywany w najlepszym porządku przez cały rok. Alejki są regularnie sprzątane, a trawa przycinana.

Możliwe jest tutaj pochowanie bliskiej osoby zarówno na tradycyjnym cmentarzu (nagrobki tradycyjne i urnowe) jak i w kolumbarium.

Trumny i urny

Wybór trumny dla zmarłej bliskiej osoby to bardzo trudny moment. Z pomocą wychodzą tutaj pracownicy firmy pogrzebowej w okolicy Chorzowa. W ofercie znajdują się trumny z drewna dębowego i sosnowego, typu amerykańskiego, polskiego, włoskiego i niemieckiego a do kremacji trumny ekologiczne. Prowadzona jest tutaj również sprzedaż urn. Są one niezwykle eleganckie, wykonane z drewna, marmuru, granitu, ceramiki, metalu i brązu bądź ze szkła.

Wiązanki i wieńce

Na terenie zakładu nie może zabraknąć kwiaciarni. Przygotowywane tutaj kwiaty cięte, wiązanki i wieńce stanowią piękną oprawę ceremonii a także pomagają w wyrażeniu szacunku dla osoby zmarłej. W kwiaciarni można również się zaopatrzyć w znicze i świece różnej wielkości.

Kaplica pogrzebowa

Park Pamięci dysponuje kaplicą, w której mogą odbywać się msze pogrzebowe. To również miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można spędzić ostatnie chwile przy zmarłym oraz pożegnać się z nim w odpowiednim nastroju. To moment bardzo intymny, którego każdy potrzebuje.

Na terenie kompleksu znajduje się również wielowyznaniowa sala audytoryjna, w której odbywają się uroczystości pogrzebowe innych wyznań. Nowoczesne zaplecze multimedialne umożliwia prezentację sylwetki osoby zmarłej celem jej powspominania.

Stypa

Stypa to przyjęcie, będące wyrazem podziękowania bliskim za przybycie na uroczystość pogrzebową oraz możliwość wspólnego powspominania zmarłego. Park Pamięci udostępnia do tego celu kameralną kawiarnię, w której można zorganizować stypę dla kilkunastu osób.

Kremacja

Krematorium w okolicy Chorzowa świadczy usługi bezdymnego i bezzapachowego spopielenia ciała. To jeden z najstarszych obrządków pogrzebowych, coraz popularniejszy znów w ostatnich latach. Po skremowaniu ciała, szczątki umieszczane są w urnie. Kremacja w pobliżu Chorzowa odbywa się z zachowaniem wszelkich norm etycznych.


Galeria

Jak dojechać do zakładu pogrzebowego z Chorzowa?