Ściany Pamięci

Umożliwiamy pochówek w kolumbarium (ścianie pamięci) na terenie cmentarza Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej. Ściany Pamięci mają kształt minimalistycznych grobowców z niszami na urny. Zapewniamy godny pochówek kremacyjny zgodny z ostatnią wolą zmarłego - każda nisza może pomieścić 2 urny.

Kolumbaria po raz pierwszy pojawiły się w I w. p.n.e. w Rzymie. Znajdowały się pod ziemią i stanowiły zespół piętrowych nisz na urny w ścianach podziemnej budowli. Każda z przegród opatrzona była marmurową tablicą z imieniem zmarłego. Współczesne kolumbaria mają postać ścian wybudowanych na powierzchni ziemi. Podobnie jak w starożytności posiadają rzędy nisz. W każdej można umieścić 2 urny z prochami, co pozwala na wspólny spoczynek członków rodziny.

Zalety pochówku w kolumbarium

Poza spełnieniem ostatniej woli bliskiej osoby, pochówek w kolumbarium w Rudzie Śląskiej niesie za sobą szereg zalet praktycznych. Miejsce w kolumbarium jest znacznie tańsze niż miejsce do pochówku ziemnego i w grobowcu. Pochówek taki jest także prostszy w realizacji, ponieważ nie wymaga m.in. prac ziemnych (co dodatkowo obniża koszty). Ściany Pamięci są optymalnym rozwiązaniem, gdy członek lub członkowie rodziny wyrażają chęć przyszłego pochówku wraz ze zmarłym. Umieszczenie kolejnej urny w kolumbarium nie wymaga demontażu grobowca, jak w przypadku pochówku tradycyjnego.

Zapoznaj się z innymi oferowanymi przez nas usługami